Okulary dla kierowców

Kierowca to osoba narażona podczas prowadzenia samochodu na zmienne oświetlenie i warunki atmosferyczne. Dlatego okulary musza spełniać wymagające kryteria. Mają być pomocą wzrokową, która podnosi komfort prowadzenia pojazdu u kierowców, którzy mają obniżoną ostrość wzroku lub ich widzenie jest prawidłowe.

Wszyscy kierowcy powinni badać ostrość wzroku raz w roku, ponieważ gwarantuje to bezpieczeństwo dla prowadzącego, pasażerów i innych użytkowników dróg. Kierowcom polecamy soczewki okularowe z dodatkowymi powłokami, które podnoszą ostrość widzenia i poprawiają komfort jazdy samochodem. Podstawą jest antyrefleks, który zapewnia maksymalny komfort widzenia i podnosi bezpieczeństwo jazdy poprzez eliminacje nieporządanych odblasków przez co do oka dociera 100% światła. Minimalizują “duszki” , “mgielki” czego skutkiem jest ostrzejsze widzenie przy zmniejszeniu zmęczenia oczu. Takie soczewki dodatkowo ochraniają oczy ponieważ odcinają promieniowanie UVA i UVB w 100%.

Dla zwiększenia ochrony przed osłabionym widzeniem podczas słonecznych dni używamy soczewek barwionych i z polaryzacją. Barwienia najlepsze dla kierowców ze względu na lepszą percepcję są w kolorach miedzi i brązu, zapewniają intensywne widzenie kolorów i większy kontrast obrazu. Kierowcy prowadzący zawodowo pojazdy preferują okulary ze specjalnymi soczewkami DRIVEWEAR (dostępne w LuxOkulary.pl na indywidualne zapytanie – cena 599 zł za parę).

Zabarwienie w zależności od stopnia natężenia światła, wewnątrz samochodu a także poza nim, różne kolory soczewki:
w warunkach słabego oświetlenia – zielonożółty – powoduje rozjaśnienie obrazu
w słońcu w samochodzie – miedziany – redukuje nadmiar światła, umożliwia prawidłowe rozpoznanie barw
– słońce na zewnątrz – czerwonomiedziany – maksymalnie redukuje nadmiar światła wpadający do oczu
– polaryzacja – filtr likwidujący oślepiające odblaski od powierzchni płaskich takich jak woda asfalt czy śnieg; pozwalają widzieć rzeczywiste barwy i dostrzegać najmniejsze szczegóły. Soczewki Polario i Experio dostępne na indywidualne zapytanie cena od 299 zł.

Kierowca zaopatrzony w odpowiednio dobrane i dopasowane okulary ma gwarancję perfekcyjnego i komfortowego widzenia podczas prowadzenia pojazdu.