Zaczęła się wiosna a wraz z nią na naszym niebie pojawia się coraz więcej słońca. Warto zatem przypomnieć sobie jak chronić nasz wzrok przed szkodliwymi promieniami UV. W naszym krótkim poście przedstawiamy soczewki Jeleniogórskich Zakładów Optycznych, które montujemy w oferowanych przez nas na LuxOkulary.pl oprawach okularowych.

Soczewki fotochromowe to soczewki reagujące zmianą intensywności zabarwienia na zmienne warunki oświetlenia. W pomieszczeniach pozostają bezbarwne, a na zewnątrz zaciemniają się pod wpływem promieni UV. Dodatkowo soczewki Transitions XTRActive zaciemniają się także pod wpływem światła widzialnego.
Stanowią dobrą ochronę wzroku przed promieniami ultrafioletowymi, które są obecne również w pochmurne dni.

soczewki Transitions

Soczewki z powłokami antyrefleksyjnymi z technologią UV
E-SPF (Eye – Sun Protection Factor) – współczynnik ochrony wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV, jaki zapewnia soczewka okularowa.
E-SPF pomocny podczas wyboru odpowiedniego stopnia ochrony wzroku przed promieniowaniem UV. Uwzględnia zarówno promieniowanie UV przechodzące przez soczewkę, jak i promieniowanie odbite od wewnętrznej powierzchni soczewki.

espf

 

Soczewki Praktis Flash – powłoka lustrzana nakładana jest na soczewki barwione. Kolor zabarwienia soczewki współgra z kolorem lustra. Pozwala to na uzyskanie wyraźnych, intensywnych kolorów powłoki refleksyjnej. Wewnętrzna powierzchnia soczewki jest pokryta powłoką antyrefleksyjną o właściwościach hydrofobowych, co ogranicza niepożądane odbicia światła i zmniejsza zaparowanie soczewek.

Soczewki-Praktis-Flash

Wysokiej jakości soczewki JZO montowane są w oferowanych przez LUXOKULARY oprawach okularowych. Zapraszamy na www.luxokulary.pl oraz do skorzystania z naszej oferty, bo wzrok masz tylko jeden… warto o niego zadbać icon smile Zaczęła się wiosna zadbaj o swój wzrok

Polub nasz profil na Facebooku – www.fb.com/luxokularypl a to właśnie z niego dowiesz o nowym poście na blogu LUXOKULARY.PL.