Coraz więcej z nas spędza kilka godzin dziennie przy komputerze zarówno w pracy jak i w domu. Czy można dobrać dobrze okulary do pracy w biurze aby stały jest istotnym elementem naszego służbowego ubioru? Na co zwrócić uwagę, by okulary spełniały swoje funkcje i byłe wygodne? Zapraszamy na 3 cześć „Drogi do stylu”.

Jeśli zdecydowaliśmy o zakupie okularów do pracy przy komputerze, warto zadbać o to, by pozwalała nam one na wygodną pracę. W pracy biurowej czeka na okularników kilka przeszkód:
– odblaski od monitorów pogarszające widzenie,
– podwyższone promieniowanie elektromagnetyczne,
– wysoki poziom kurzu w powietrzu.

Prawidłowo dobrane szkła okularowe, posiadające powłoki (antystatyczną, antyelektromagnetyczną, antyrefleksyjną) pozwalają o zadbanie o oczy poprzez poprawienie przejrzystości widzenia, redukcji odbić, zmniejszenia przyciągania pyłków kurzu.

Pracując długo przy komputerze mniej mrugamy, czego skutkiem jest niedostateczne nawilżenia naszego oka. Dlatego po za okularami w pracy, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kropli nawilżających oczy. Warto również wzbogacić nasz codzienny jadłospis w beta karoten oraz witaminy A, C i E.

sniadanie_w_pracy

Nie da się ukryć, że moda w miejscu pracy jest dość ograniczona. Zatem dobrze dobrane okulary powinny współgrać ze służbowym dress code’em. Podstawą będzie dobór opraw do kształtu naszej twarzy (patrz: DROGA DO STYLU cz.2). Musimy pamiętać, że okulary to taki sam element budowania naszego wizerunku jak dobrze ścięte włosy oraz biżuteria. Grube charakterystyczne oprawki sprawdzą się dla młodych pracowników. Dla osób w średnim wieku polecane są oprawy bezramkowe oraz półramkowe – odejmą kilka lat. Po za modą musimy brać pod uwagę użyteczność opraw. Decydujmy się zatem na zakup okularów tylko u profesjonalnych optyków.

Okulary do pracy biurowej powinny być:
– lekkie,
– wytrzymałe,
– dobrze osadzone i dopasowane (nie powinny spadać z nosa oraz uciskać za uszami).

Czy może pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji w biurze? Zdecydowanie tak pod warunkiem, że wykonujemy bardziej kreatywne zawody. Wówczas możemy pozwolić sobie na więcej „luzu” i wybrać bardziej charakterystyczne i rzucające się w oczy oprawy.

Jeśli obejmujemy wyższe, kierownicze stanowisko powinniśmy zadbać o jakość okularów i ich styl pasujący do obejmowanego stanowiska. Oprawki zatem powinny być: stylowe, profesjonalne i eleganckie – krótką mówiąc muszą być świadectwem klasy i prestiżu.

okulary-biuro