To, co proponuje nam dzisiaj stosunkowo młoda marka, stworzona przez parę włoskich projektantów: Domenico Dolce i Stefano Gabbana, to odważny i zmysłowy design. Niewielki dom mody, który powstał w 1985 r. wtargnął na światowe salony dzięki kreatywności i wyjątkowemu poczuciu estetyki.

Niewiele osób wie, że Domenico Dolce jest synem krawca, co oznacza, że genetycznie skazany był na obcowanie z dzianinami. Stefano Gabbana natomiast wywodzi się z włoskiej stolicy mody – Mediolanu. Nie mogło zatem stać się inaczej – ten duet musiał odnieść sukces. Zaczynali od odzieży przeznaczonej tylko dla pań. Co charakterystyczne w przypadku tej marki, wszystkie projekty podkreślają kobiecy seksapil i zwracają uwagę na to, co płeć piękna ma wyjątkowego. Rewolucją okazały się gorsety do użytku codziennego. Do tego buty na wysokich obcasach i koronki – oto styl Dolce&Gabbana.

Mężczyźni, dzieci i okulary

Z czasem przyszła pora na kolekcję męską (1990 r.). Z racji południowego pochodzenia, styl, jaki dominuje w tym przypadku to macho połączony z gangsterem. W swoim dorobku panowie mają również odzież dziecięcą, linię perfum i to, co nas najbardziej interesuje – okulary. Angelina Jolie, Jennifer Aniston, czy Johnnu Depp to tylko niektóre gwiazdy, noszące produkty tej marki na swoich nosach. Sławę Dolce&Gabbana przyniosła również współpraca z Madonną, która zaprojektowała kolekcję MCR. Wśród okularów, w których wygląda się po prostu dobrze na co dzień należy wyróżnić: DG2141 – pilotki z eleganckimi zausznikami oraz szkłami w 4 odcieniach, DG4171P – przeciwsłoneczne, kocie okulary z motywami zwierzęcymi na oprawkach i zausznikach, DG4213 – zmysłowe, kobiece okulary przeciwsłoneczne nawiązujące stylem do śródziemnomorskiego klimatu, DG3204 w odważnym czerwonym kolorze z motywem kwiatowym na zausznikach oraz DG3176 w energetycznym turkusie, z klasycznymi prostokątnymi oprawkami.

madonna-design-dolce-and-gabbana-sunglasses

Podsumowując – Dolce&Gabbana to nie marka dla grzecznych dziewczynek i ułożonych chłopców. Pełna nawiązań do świata zmysłów, podkreślająca urodę, siłę kobiecej i męskiej natury oraz przełamująca standardy w modzie, przeznaczona jest dla tych, którzy odważnie myślą o sobie i potrafią dać temu wyraz poprzez styl, jaki reprezentują na co dzień.